Właśnie czytasz

Sznurówki mogą być ozdobą: jak je zawiązuję i o nie dbam, żeby wyglądały doskonale?

3316  
Udostępnij: 

Sznurówki mogą być ozdobą: jak je zawiązuję i o nie dbam, żeby wyglądały doskonale?

Gdybym miała wybierać, jakie buty nosić do końca życia, bez wahania byłyby to trampki. Noszę je wszędzie tam, gdzie mogę i o każdej porze roku. A ponieważ nie chcę ryzykować nadepnięciu na długie sznurowadło, nauczyłam się je zawiązywać tak, aby nie przeszkadzały, nie rozwiązywały się w najmniej oczekiwanym momencie i wyglądały dobrze nawet w połączeniu z bardziej elegancką stylizacją. Dzisiaj podzielę się z Tobą moimi wskazówkami.

25. 5. 2022 2 Min czytania Redakcja
Sznurówki mogą być ozdobą: jak je zawiązuję i o nie dbam, żeby wyglądały doskonale?

Oryginalny sposób wiązania, który rozwiązuje problem długości

Szczerze mówiąc, jeśli chodzi o sznurowanie, to przede wszystkim trzymam się klasyki. Nie dlatego, że nie lubię próbować najbardziej imponujących sztuczek, ale dlatego, że moje komórki mózgowe wariują, gdy mam powtórzyć wszystkie węzły i pętle, które tak ładnie prezentują się w Internecie.

Dlatego właśnie wybrałam dwa stosunkowo proste spośród wszystkich efektownych sposobów sznurowania. Ten pierwszy będzie świetnie wyglądać na sneakersach do kostki z wykorzystaniem płaskich sznurówek:

Otwórz

Zamknij

Drugi jest bardziej odpowiedni do wiązania z użyciem okrągłych sznurówek, na przykład w butach sportowych:

Otwórz

Zamknij

Jak długie powinny być sznurówki?

Odkąd dowiedziałam się z pozoru nieistotnego faktu, że długość sznurówek zależy od ilości oczek na butach – mój portfel jest szczęśliwszy.

ILOŚĆ PAR OCZEKDŁUGOŚĆ SZNUROWADEŁ
469 cm
591 cm
6102 cm
7114 cm
8137 cm
9160 cm
10183 cm

Potrzebuję skrócić sznurówki, ale nie mam końcówek!

Nie musisz rozpaczać, możesz się bez nich obejść. Doskonale sprawdzi się do tego izolacja kabli, ale jeśli jej nie posiadasz, możesz to zrobić zwykłą taśmą biurową i zapalniczką. Przyda się też metrówka, ostre nożyczki i oczywiście długie sznurowadła.

  1. Zanim zacznę skracać sznurowadła, liczę oczka na bucie i odpowiednio wymierzam idealną długość.
  2. Następnie skracam sznurowadła za pomocą nożyczek o wymaganą długość. Osobiście lubię zachować mniej więcej pół centymetrową rezerwę z każdej strony, tak na wszelki wypadek.
  3. Wybieram taśmę klejącą, taką zupełnie zwykłą, przezroczystą o szerokości około 15 mm. Zawijam nią koniec sznurowadła około 7-8 razy, zaciskam go tak, jakbym zaciskała końcówkę i zerkam na szerokość oczek.
  4. Następnie odcinam resztę taśmy i podgrzewam przylepioną część zapalniczką. Robię to bardzo ostrożnie, żeby nie zniszczyć sznurowadeł.

Były białe i znowu mogą być jak nowe! Jak dbam o sznurowadła?

Muszę przyznać, że mydło galasowe najlepiej sprawdziło się u mnie nie tylko przy pielęgnacji sznurowadeł, ale także innych materiałów. Doskonale usuwa również plamy z ubrań, z którymi nie radzą sobie nawet najdroższe detergenty.

  1. Zanim zacznę prać białe sznurówki, moczę je kilka minut w wodzie o temperaturze pokojowej.
  2. Następnie na wszystkie plamy nakładam mydło galasowe.
  3. Na koniec zawiązuję sznurówki, a gdy mam pod ręką woreczek do prania bielizny, wrzucam je do niego. Dzięki temu sznurówki nie będą się plątać niepotrzebnie ani nie skończą tam, gdzie znikają wszystkie skarpetki.
  4. Tak przygotowane piorę w pralce z ubraniami.

Podobnie postępuję z kolorowymi sznurowadłami i dbam, by prać je z rzeczami dopasowanymi kolorystycznie. Na koniec uważam, aby nie suszyć ich na słońcu, gdyż mogłyby wyblaknąć. To samo dotyczy czarnych sznurowadeł. Dzięki powyższym metodom sznurowadła służą mi przez długie miesiące, a nawet lata.

Czas na relaks w plenerze

Czas na relaks w plenerze

Jeśli nie możesz się doczekać wakacji, z wysokiej jakości walizkami, wygodną, ​​ekologiczną odzieżą i praktycznymi akcesoriami z nowej kolekcji, możesz wyjechać na krótki urlop już teraz.

Do sklepu internetowego
Jeśli podoba Ci się ten artykuł, może Cię też zainteresować
Kolejne artykuły