Właśnie czytasz

Dlaczego tak chętnie uciekamy z miasta na weekend?

1786  
Udostępnij: 

Dlaczego tak chętnie uciekamy z miasta na weekend?

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jakim komforcie żyjemy na co dzień. Światło na jeden przycisk, ciepło dzięki grzejnikom, prąd, gdy tylko go potrzebujemy. Kiedy jednak znajdziemy się pośrodku lasu, gdzie nie ma ani jednej z tych rzeczy, czujemy się wolni...

8. 8. 2020 3 Min czytania Tereza Boušková
Dlaczego tak chętnie uciekamy z miasta na weekend?

Mam na imię Teresa i z zawodu jestem prawniczką. Mój mąż Marek jest właścicielem agencji marketingowej. Półtora roku temu przyszła na świat nasza córka Ela. Oboje z mężem wychowaliśmy się w mieście – lubimy od czasu do czasu wyjść do kawiarni lub do kina i naprawdę cenimy sobie wszystkie możliwości, jakie daje nam wielkie miasto. Coraz częściej jednak mamy ochotę uciec w miejsce, gdzie nie ma zasięgu telefonii komórkowej, mamy ochotę piec kiełbaski na ognisku i bez zbędnego zastanawiania się nad sprawami życia codziennego, patrzeć w gwiazdy.

Domu na wsi nie planowaliśmy

Niedawno otrzymaliśmy propozycję zakupu niedużego domu poza miastem, gdzie nie ma wody ani prądu. Dookoła działki jest tylko las, a wieczorami słychać szum liści i potok płynący kilkadziesiąt metrów dalej.

Czy chętnie spędzasz czas poza miastem?

Głosuj

Remont domku zajął nam kilka weekendów. Systematycznie malowaliśmy, wybieraliśmy dodatki i meble aż w końcu stał się on naszym małym miejscem na ziemi – oazą, do której uwielbiamy wracać.

Naprawdę mnie zaskoczyło, jak mało potrzebujemy, aby spędzić cudowny weekend. Pobyt tutaj to przyjemna zmiana, na wszystko trzeba zasłużyć. Zimą chociażby musimy myśleć o tym, aby napalić w piecu – nie wystarczy ustawić temperatury na grzejniku.

Pobyć sama ze sobą i wyłączyć myślenie

Wielu naszych znajomych pukało się w czoło, gdy tylko słyszeli o weekendzie bez prądu. Nas to nie zniechęciło. Wyremontowaliśmy domek własnymi siłami i mamy to, czego szukaliśmy.

Co najbardziej lubisz w wyjazdach poza miasto?

Głosuj

Znaleźliśmy miejsce, w którym czujemy się dobrze, możemy zapomnieć o problemach życia codziennego, być ze sobą i cieszyć się otaczającą nas naturą. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak piękne może być spędzenie wieczoru inaczej niż siedząc przed telewizorem. W jednej chwili luksusem dla nas stał się czas spędzony z lampką wina pod rozgwieżdżonym niebem.

Nasi znajomi również zaczęli nas odwiedzać i większość z nich doceniła ciszę i spokój, jaki tu mamy. Przekonali się, jaką magię kryje w sobie ognisko, wieczór pod ciepłym kocem z kubkiem gorącej herbaty i książką, na które w domu nie mają czasu.

Nasz dom poza miastem jest stworzony do tego, aby spędzać czas z bliskimi. Mimo tego, że zazwyczaj wszyscy jesteśmy online – możemy do siebie dzwonić i pisać, to nic nie zastąpi spotkania, podczas którego nic nam nie przeszkadza. Wieczorem zapalamy świeczki i po prostu rozmawiamy ze sobą.

Dzieci poznają inne życie

Oderwij dzieci od telefonów i tabletów, a po chwili będą stawiać domki w lecie, moczyć nogi w potoku czy nosić drewno na ognisko – poznają inny świat, który im się spodoba.

chata

Jaką porę roku na wyjazd poza miasto lubisz najbardziej?

Głosuj

Nasza Ela jest narazie zbyt mała na zabawy w lesie, ale już teraz uwielbia odkrywać naturę – liście, drzewa, itd. Gdy ostatnio spotkała na swojej drodze salamandrę, była pod ogromnym wrażeniem. Jestem przekonana, że spędzimy wiele pięknych chwil poza miastem. Już nie mogę się doczekać, aż nauczę ją, czym różnią się od siebie różne rodzaje drzew, gdy będziemy stawiać wodne młyny lub pójdziemy się wykąpać w rzece, która jest dosłownie parę kroków stąd.

chata

Większość z nas ciągle myśli o problemach życia codziennego, które zabierają nam wiele energii. Ja sama wierzę w to, że pobyt pośród natury jest doskonałym sposobem na szybkie naładowanie baterii.

W wakacyjnym stylu

W wakacyjnym stylu

Stylowe dodatki w wakacyjnym stylu znajdziesz na Tchibo.pl

Do sklepu internetowego

Przeczytaj również

7 sposobów na oszczędzanie wody bez ograniczania się
7 sposobów na oszczędzanie wody bez ogra…21522
Jak zaaranżować pokój dziecięcy, by był stylowy i funkcjonalny?
Jak zaaranżować pokój dziecięcy, by był …18413
Dieta pudełkowa, która oszczędza mój czas i pieniądze
Dieta pudełkowa, która oszczędza mój cza…6292
Kolejne artykuły