Właśnie czytasz

Sprawdziłam! Kręcone włosy bez lokówki, za to z… paskiem od szlafroka

12843  
Udostępnij: 

Sprawdziłam! Kręcone włosy bez lokówki, za to z… paskiem od szlafroka

Kiedy natknąłem się w Internecie na film z instrukcją na piękne loki bez lokówki, prostownicy, wałków czy suszarki do włosów, tylko przy pomocy paska od szlafroka – wydawało mi się to tak zabawne i nierealne, że musiałam to od razu wypróbować.

28. 8. 2020 4 Min czytania Redakcja
Sprawdziłam! Kręcone włosy bez lokówki, za to z… paskiem od szlafroka

Lubię kręcone włosy. Niestety nie zawsze mam czas na spędzenie godziny w łazience z lokówką, która przy częstym używaniu niszczy moje włosy. Spanie z wałkami też odpada – odczuwałam ogromny dyskomfort podczas snu.

Pewnego dnia trafiłam jednak na instrukcję, jak zrobić loki bez lokówki i wałków – tylko za pomocą paska od szlafroka. Miałam wszystko, czego było potrzeba do przetestowania tej metody – pasek, szczotkę do włosów i dwie gumki. Postanowiłam sprawdzić, czy to działa.

Kilka prostych kroków przed snem wystarczy, aby rano obudzić się z pięknymi, kręconymi włosami. Kiedy wieczorem zaplotłam włosy w pasek od szlafroka, przypomniałam sobie, jak w dzieciństwie robiłyśmy z koleżankami małe warkoczyki, które pozostawiały następnego dnia na włosach piękne fale.

W dzień też się da


Chociaż zazwyczaj „zaplątuję” włosy przed snem, to w ciągu dnia też można spokojnie chodzić po domu ze szlafrokowymi warkoczami, aby wieczorem mieć piękną fryzurę. Zależy to również w dużej mierze od jakości włosów. Niektórym do uzyskania efektu potrzeba kilka godzin, natomiast włosy innych kobiet już po chwili się kręcą.

Jak się z tym śpi?

Pewnie zastanawiasz się, jak się śpi z tak zaplątanymi włosami? Przecież to musi być strasznie niewygodne…

Dokładnie tego się obawiałam po obejrzeniu instrukcji – te „warkocze” wyglądały na dość ciężkie. Miłym zaskoczeniem była dla mnie pierwsza noc ze szlafrokową fryzurą – dobrze spałam, nic mnie nigdzie nie uciskało ani nie przeszkadzało.

Przy zaplataniu miej na uwadze to, jak śpisz


Jeśli śpisz na plecach, „warkocze” najlepiej zaplatać tuż za uszami. Jeśli jednak zazwyczaj śpisz na boku, lepiej je zapleść z tyłu głowy.

A jaki jest wynik? To naprawdę działa! Przed śniadaniem rozplątałam włosy i naprawdę miałam je pięknie falujące. Przyznaję – wstałam nieco wcześniej niż zwykle, żeby w razie niepowodzenia mieć czas na umycie włosów i ich wysuszenie, tak jak to robię na co dzień. To jednak nie było konieczne. Poszłam do pracy z nową fryzurą. Pomyślałam też, że to dobry sposób na wakacyjne wyjazdy. Zwykle nie biorę ze sobą lokówki, ale szlafrok wraz z jego „magicznym sznurkiem” wisi często na wieszaku w hotelowym pokoju.

Loki wytrzymały cały dzień

Moje włosy zazwyczaj nie chcą się kręcić. Loki wytrzymują tylko wtedy, gdy zostaną nakręcone przez fryzjera.

Jak tylko próbuję nakręcić włosy lokówką, po kilku godzinach znów się prostują. Szlafrokowe fale wytrzymały jednak prawie cały dzień, co naprawdę mnie zaskoczyło. Po porannym rozplątaniu nie czesałam ich w żaden sposób, tylko lekko spryskałam włosy lakierem. Nigdy nie używam go zbyt dużo. Jak wyjaśnił mi kiedyś fryzjer – duża ilość lakieru bywa szkodliwa. Nie tylko skleja włosy, ale także ma tendencję do rozciągania loków, ponieważ stają się one cięższe.

Efekt na krótkich i długich włosach


Moje włosy są dość długie, ale to nie przeszkodziło temu, aby uzyskać pożądany efekt. Zastanawiałam się, jak by to było z krótszymi włosami. Razem z koleżankami, które przetestowały tę metodę ze mną, stwierdziłyśmy, że najkrótsze włosy, z którymi można bez problemu zastosować tę sztuczkę, to włosy sięgające do ramion.

Szlafrokowe loki krok po kroku

Chcesz wypróbować szlafrokowe loki na swoich włosach? Śmiało! Przygotuj pasek od szlafroka, szczotkę do włosów i dwie gumki. Gotowa?

heatless vlny

Jak to zrobić:

 1. Najpierw dokładnie rozczesz włosy.
 2. Oddziel przedziałek tam, gdzie zazwyczaj go nosisz. Nie musi być doskonały – najważniejsze jest, aby rozdzielić włosy na dwie połowy.
 3. Pasek od szlafroka połóż na głowie tak, aby był po obu stronach tej samej długości.

  Inny sposób

  Pasek, położony na głowie, powinien być dłuższy niż włosy. Jeśli Twoje włosy nie są zbyt długie lub zbyt krótkie, pasek możesz złożyć na pół. Dzięki temu uzyskasz większe loki.

 4. Z jednej strony przymocuj pasek włosami tak, aby nie zsuwał się, gdy zaczniesz zaplatać „warkocz” z drugiej strony.
 5. Zacznij zaplatać włosy. Zasada jest taka, że zawsze owijasz 2 pasma włosów wokół paska. Z każdym następnym krokiem dodajesz do niego więcej włosów. Zacznij od pasma z przodu głowy (zgodnie z rysunkiem 5) i przełóż go górą przez sznurek.
 6. Następnie owiń pasmo wokół paska (zgodnie z rysunkiem 6).
 7. Teraz weź pasmo znajdujące się z tyłu głowy i ponownie przełóż je przez pasek, i owiń go wokół niego (zgodnie z rysunkami 7 i 8). Pasmo zawsze powinno kończyć się tam, skąd prowadzi.heatless vlny
 8. Kontynuuj ponownie z pierwszym pasmem i powtarzaj procedurę, stopniowo dodając do niego więcej włosów. Następnie zrób to samo z tylnim pasmem.
 9. Powtarzaj wszystko, aż dojdziesz do końca. W tym momencie połowa włosów powinna być splątana.
 10. Na koniec przymocuj wszystko naprawdę mocno gumką, aby włosy nie rozplątały się podczas snu.

heatless vlny

Niezależnie od tego, czy masz dłuższe, czy krótsze włosy, procedura wygląda tak samo. Rano wystarczy rozpleść warkocze, delikatnie przeczesać włosy palcamilekko spryskać je lakierem. Podczas testowania tej magicznej metody zauważyłyśmy jeszcze jedną rzecz.

Koleżanka z krótszymi włosami uzyskała dobrze trzymające się loki, ale co było zaskakujące, nie musiała trzymać splątanych „warkoczy” przez całą noc – wystarczyło kilka godzin. To nie działało na moich długich włosach. Dlaczego tak jest? Oczywiście może to wynikać z długości, gęstości i ogólnej jakości oraz indywidualnych właściwości włosów każdego z nas.

heatless vlny

Spróbujesz tej metody kręcenia włosów? Jeśli Ci się uda, koniecznie pochwal się wynikiem na naszym Facebooku.

Sprawdź też: Olejowanie włosów

Komfortowo i stylowo

Komfortowo i stylowo

Akcesoria do włosów, wygodne szlafroki i bieliznę znajdziesz na Tchibo.pl

Do sklepu internetowego

Przeczytaj również

Jak pielęgnować włosy przed snem?
Jak pielęgnować włosy przed snem?17974
Pedicurzystka radzi, jak zadbać o swoje stopy w domu
Pedicurzystka radzi, jak zadbać o swoje …16360
Olej wcale nie obciąża włosów! Dzięki niemu moje włosy są piękne i odżywione.
Olej wcale nie obciąża włosów! Dzięki ni…5681
Kolejne artykuły