Właśnie czytasz

Jeden łańcuszek czy może więcej? Naucz się łączyć ze sobą biżuterię

9727  
Udostępnij: 

Jeden łańcuszek czy może więcej? Naucz się łączyć ze sobą biżuterię

Być może pamiętasz, jak mawiało się, że łańcuszek nosi się tylko jeden, a w komplecie do niego dobiera się bransoletkę w tym samym kolorze. To się jednak zmieniło! Kiedy wiesz, jak to robić, możesz łączyć ze sobą biżuterię i nosić ją w różnych kombinacjach.

5. 6. 2021 3 Min czytania Redakcja
Jeden łańcuszek czy może więcej? Naucz się łączyć ze sobą biżuterię

Dzisiejszy artykuł będzie dotyczył mody, ale w trochę inny sposób, niż można by się spodziewać. Dziś skupimy się na biżuterii – to wisienka na torcie każdego outfitu, dlatego warto wiedzieć, jak ją nosić, żeby wyglądać stylowo. Choć istnieje wiele możliwości, gdzie nosić biżuterię i jak ją ze sobą łączyć, teraz skupimy się głównie na klasycznych rozwiązaniach.

Biżuteria w uszach

Zakładanie kilku kolczyków na raz to ostatnio prawdziwy „boom” w świecie mody. Jeśli nie masz przekłutych uszu, nic straconego.

Oczywiście najłatwiej jest w każdą dziurkę w uchu włożyć inny kolczyk. Możesz też wybierać z szerokiej gamy klipsów dostępnych na rynku.

Jeśli masz więcej dziurek w uszach, klasyka jest zwykle taka: ​​w najniżej umiejscowionym otworze możesz założyć duże koło, a rozmiar każdego kolejnego kolczyka dobierać tak, aby zmniejszał się stopniowo idąc w górę ucha.

Ale co, jeśli chcesz zmienić kolczyki? Spójrz na zdjęcie. Kolczyki przeznaczone głównie do tej pierwszej dziurki można bez problemu nosić wyżej. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Magia bransoletek

Moda i cały związany z nią świat nieustannie ewoluuje – nie ma granic ani też sztywnych zasad, które nakazywałyby nosić biżuterię w taki lub inny sposób. Na kobiecych nadgarstkach często widzimy prawdziwą mieszaninę barw i stylów. W tym przypadku spójrzmy na moją lewą rękę: mam na niej zegarek w kolorze srebrnym, a do tego tekstylną bransoletkę, złotą bransoletkę z imieniem, koraliki przynoszące szczęście i kolejną srebrną bransoletkę, która była prezentem na baby shower.

Z pozoru niekompatybilne elementy tworzą całość, która ma szczególne znaczenie dla noszącego – w tym przypadku dla mnie. Na prawym nadgarstku, mimo że to moja dominująca ręka, mam znacznie mniej biżuterii. To jednak nadrobiłam pierścionkami! :-)

Łączenie pierścionków

W świecie mody bywały okresy, kiedy na palcach noszono tylko obrączkę ślubną. Jednak i to uległo zmianie.

Tutaj także wyobraźnia nie zna granic. Myślisz, że pierścionki nosi się tylko wsunięte do końca? Nic z tych rzeczy. Wielu blogerów nosi stylowe dodatki na kciukach lub pośrodku palca, między stawami. Prawdopodobnie najczęściej będziesz widziała na palcach trend mieszania metali. Na poprzednich zdjęciach było to widoczne, ale tutaj mamy prawdziwą grę z biżuterią.

W zeszłym roku duży dom mody wprowadził kompozycję metalicznych kolorów na jednej ze swoich torebek. Ten trend utrzymał się do dziś i najbardziej widoczny jest na noszonej przez nas biżuterii.

A więc srebrne, złote, czarne czy różowe odcienie? Nie bój się eksperymentować. Kiedy wybierzesz kolorystycznie subtelny strój, takie nałożone na siebie warstwy biżuterii są często bardziej stylowym dodatkiem, niż droga, widoczna z daleka torebka.

Co z łańcuszkami?

Tu mamy chyba największą przestrzeń do zabawy!

Oprócz tego, że możesz założyć kilka łańcuszków o różnej długości i z różnymi wisiorkami, istnieją również naszyjniki, w których łańcuchy są bezpośrednio połączone ze sobą: dwa lub trzy elementy zawieszone na jednym oczku wyglądają, jakby były oddzielnymi naszyjnikami.

Tutaj też nie obowiązuje wiele zasad. Najważniejsze jest to, aby biżuteria założona warstwami pasowała do reszty stroju. I tak jak napisałam we wstępie do artykułu, można ją łączyć na kilka sposobów: według stylów, kolorów czy rodzajów metali. Podczas wyboru biżuterii warto dać pierwszeństwo zlotu, które w latach 90. nie było tak popularne na co dzień, a dziś wypiera srebrne bransoletki, łańcuszki i pierścionki

Istnieje niezliczona ilość kombinacji. Łańcuszki można nosić nie tylko wokół szyi, ale także wokół talii, na kostkach czy we włosach.

Wraz z powoli nadchodzącą ciepłą pogodą, biżuteria będzie widoczniejsza w zestawieniu z jasnymi sukienkami, na dekolcie w połączeniu z koszulą czy nawet z T-shirtem.

Złoto i srebro dla każdej z nas

Złoto i srebro dla każdej z nas

Wybierz biżuterię, która doda Ci blasku. Na Tchibo.pl znajdziesz luksusowe modele w niskiej cenie.

Do sklepu internetowego
Jeśli podoba Ci się ten artykuł, może Cię też zainteresować
Kolejne artykuły