Właśnie czytasz

Ciało wzmacniam na siłowni, a na zmarszczki stosuję jogę twarzy! Oto kilka ćwiczeń, które pokochasz

17249  
Udostępnij: 

Ciało wzmacniam na siłowni, a na zmarszczki stosuję jogę twarzy! Oto kilka ćwiczeń, które pokochasz

Wszędzie można znaleźć niezliczoną ilość wskazówek i porad, jak zachować młodą i piękną skórę. Moją uwagę przykuła tzw. joga twarzy, czyli specjalne ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie twarzy. Wprawdzie nie ma co oczekiwać cudów w ciągu krótkiej chwili, ale można stopniowo wyrównać wygląd skóry poświęcając kilka minut każdego dnia. Właśnie dlatego zakochałam się w tej metodzie i stosuję ją codziennie.

3. 6. 2022 3 Min czytania Redakcja
Ciało wzmacniam na siłowni, a na zmarszczki stosuję jogę twarzy! Oto kilka ćwiczeń, które  pokochasz

Jestem miłośniczką ćwiczeń i ogólnie jogi, więc joga twarzy od razu przykuła moją uwagę. I na początku nie miałam pojęcia, że ​​dzięki niej będę mogła nie tylko zachować świeżość skóry, ale także cofnąć czas i naprawić niektóre niedoskonałości. Kto by tego nie chciał, prawda?

Jak to działa?

Na twarzy znajduje się duża liczba małych mięśni i każdy z nich można trenować w taki sam sposób, jak ćwiczymy i modelujemy np. biceps.

Regularnie wzmacniany mięsień jest jędrny, a skóra na nim napięta. Wówczas wygląda się młodo i świeżo. W przeciwieństwie do serum czy cudownych maści na skórę, to wspaniale, że nawet słaby mięsień można trenować. Chociaż krem ​​przeciwzmarszczkowy należy zacząć stosować w wieku dwudziestu pięciu lat, aby działał, na jogę twarzy nigdy nie jest za późno.

Jakie czynniki wpływają na stan mięśni twarzy? Oprócz naturalnej utraty niektórych substancji (z którymi kosmetyki walczą) to głównie grawitacja i nasze przyzwyczajenia, a raczej złe nawyki wywierają ogromny wpływ na naszą twarz. Każde zmarszczenie brwi, „chichot” i ekspresja pozostawiają na niej ślad, ale nie tylko. Czy wiesz, że zależy to również od tego, z której strony gryziesz jedzenie lub żujesz gumę?

Co może wpływać na twarz i powodować różnice?:

Gryzienie wyłącznie po jednej stronie.
W ten sposób wytrenujesz mięsień po jednej stronie twarzy, a druga strona w tym czasie słabnie i z czasem jeden kącik będzie wyżej osadzony niż ten drugi.

Częste spanie na jednym boku.
Wspiera to wpływ grawitacji i jedna brew z czasem zaczyna bardziej opadać w porównaniu z drugą, która pozostaje wyżej osadzona.

Podstawy, których się trzymam

Właściwe ćwiczenia jogi twarzy mogą pomóc utrzymać kąciki ust i brwi na tym samym poziomie. Jednak, jak w przypadku każdego innego ćwiczenia, należy zwrócić uwagę na dwie ważne kwestie.

1. Przede wszystkim robić to prawidłowo

Podobnie jak w przypadku innych mięśni, ćwiczenia jogi twarzy dają różne wyniki. Ze względu na delikatność twarzy konieczna jest precyzyjność, aby zaangażować odpowiednie mięśnie. Dlatego lepiej najpierw spotkać się kilka razy z ekspertem, który doradzi, jak to robić prawidłowo. W ten sposób zrobiłam to ja, a potem sama oglądałam filmy online z praktycznymi wskazówkami – znalazłam ich naprawdę sporo w Internecie. Możesz spróbować zacząć od razu zgodnie z instrukcją online, ale wtedy nie będziesz mieć absolutnej pewności, że trenujesz prawidłowo.

2. Tylko regularne ćwiczenia przynoszą efekty

Czy nie jest to najbardziej irytująca rzecz w każdym ćwiczeniu? Zamiast długich powtórzeń raz na jakiś czas, ważne jest regularne i częste ćwiczenie. Brzuch też się nie wymodeluje, jeśli raz na dwa miesiące skoczysz na siłownię. Najlepiej wybrać od trzech do pięciu ćwiczeń, w zależności od wyniku, który chcesz osiągnąć i powtarzać je regularnie. Możesz je wymieniać co kilka tygodni. Ilość powtórzeń jest zwykle z góry określona i oczywiście im częściej ćwiczysz, tym lepiej. Ja widziałam pierwsze efekty po około miesiącu.

3 ćwiczenia na początek

Postaram się opisać trzy ćwiczenia, które wykonuję najczęściej – przeciw zmarszczkom mimicznym ust, przeciw zmarszczkom na czole i okolicach oczu oraz przeciw wiotczeniu skóry na szyi.

nevoid face yoga

1. Przeciw zmarszczkom mimicznym wokół ust

Ułóż usta w taki sposób, jakbyś chciała wysłać komuś pocałunek. Utrzymaj tę pozycję, próbując się uśmiechnąć. Wytrzymaj przez 30 sekund, a następnie rozluźnij mięśnie. Ćwiczenie powtórz trzy razy.

2. Przeciw zmarszczkom wokół oczu i na czole

Ułóż środkowy palec i palec wskazujący każdej dłoni w kształt litery V. Przyciśnij środkowy palec do wewnętrznego i wskazujący do zewnętrznego końca brwi. Podnieś wzrok w kierunku sufitu i przymknij dolne powieki. Następnie rozluźnij mięśnie i powtórz ćwiczenie sześć razy.

3. Przeciw wiotczeniu skóry na szyi

Przechyl głowę, spójrz w sufit i wyciągnij szyję tak bardzo, jak to możliwe. Ułóż usta w taki sposób, jakbyś chciała zrobić klasyczny dzióbek, przytrzymaj przez 30 sekund i powtórz ćwiczenie trzy razy.

Kiedy już się przyzwyczaisz, nie będzie dla ciebie problemem regularne poświęcenie kilku minut na jogę twarzy. Fajnie też zrobić zdjęcie na początku, a potem po 30 dniach regularnych ćwiczeń. Twarz będzie się stopniowo zmieniać i na zdjęciu zobaczysz największą różnicę. To świetna motywacja do kontynuowania ćwiczeń! I moja ostatnia rada na koniec: zawsze dopasuj swój ruch do rytmu oddechu!

Nowa bielizna dla każdego

Nowa bielizna dla każdego

Zajrzyj do nowej kolekcji na Tchibo.pl i wybierz bieliznę dla siebie oraz całej rodziny.

Do sklepu internetowego
Jeśli podoba Ci się ten artykuł, może Cię też zainteresować
Kolejne artykuły