Właśnie czytasz

3 pomysły, jak pakować prezenty dla dzieci i wskazówka, dzięki której nawet najmłodsi mogą rozdawać paczki podczas Wigilii

4679  
Udostępnij: 

3 pomysły, jak pakować prezenty dla dzieci i wskazówka, dzięki której nawet najmłodsi mogą rozdawać paczki podczas Wigilii

Podczas Wigilii większość dzieci szybko rozrywa papier z prezentów, po czym nawet nie pamięta, jaki miał kolor. Ja zawsze staram się, aby nie tylko prezent był atrakcyjny, ale także to, co go pokrywa – ciekawe opakowanie przyciąga uwagę i cieszy oczy.

17. 12. 2021 4 Min czytania Redakcja
3 pomysły, jak pakować prezenty dla dzieci i wskazówka, dzięki której nawet najmłodsi mogą rozdawać paczki podczas Wigilii

Mam dla Ciebie trzy pomysły, które pokochają dzieci – i nie tylko dzieci, bo w ten sposób pakuję też prezenty dla dorosłych. Ładnie ozdobiony prezent zawsze uszczęśliwia podwójnie, ponieważ dzięki temu można dostrzec, ile pracy i kreatywności włożyła w niego druga osoba. Poniższe pomysły nie wymagają dużej wprawy i umiejętności. Jeden jest idealny dla miłośników słodyczy, drugi dla wielbicieli zwierząt, a ostatni ucieszy najmłodsze dzieci.

Na wstępie przygotuj prezent zawinięty w jednokolorowy papier. Opakowanie, którego użyłam, to papierowa torba ze sklepu, trochę pognieciona, aby zamaskować oryginalne zagięcia. Myślę, że jest to idealna opcja, aby wykorzystać papier, który już spełnił swoje pierwotne przeznaczenie.

Cukierkowy prezent

Trochę się wahałam, czy użyć nieopakowanych cukierków do dekoracji. Potem jednak zdałam sobie sprawę, że jeśli umyję ręce i schowam prezent w torbie przed położeniem go pod choinką, może to być bardziej higieniczne, niż kupienie bransoletki z cukierków i pozwolenie dziecku na wesołe bieganie z nią po całym domu.

Potrzebujesz:

 • prezent zapakowany w jednokolorowy papier
 • igła z dużym oczkiem
 • wstążka
 • cukierkowe bransoletki
 • lizaki
 • płasko zapakowane cukierki
 • klej na gorąco

Przygotowanie:

Najpierw przygotuj wstążkę z nawleczonymi cukierkami. W zależności od szerokości materiału, wybierz sposób ich nawlekania: możesz przewlec wszystkie na raz lub każdy z osobna. Lepiej się to robi z wąską wstążką i igłą z dużym oczkiem. Moja była trochę za szeroka i w dodatku jej objętość podwoiła się podczas nawlekania, dlatego cukierki zaczęły mi pękać. Jeśli jednak Twoja wstążka będzie cieńsza, nie musisz się tego obawiać (optymalna szerokość to ok. 8 mm) i unikniesz nawlekania koralików jeden po drugim.

dárek zdobený bonbony

1. Pierwszy sposób nawlekania (cienka wstążka):

 1. Przewlecz wstążkę przez oczko igły.
 2. Następnie nawlecz kilka koralików na raz i powtarzaj tę procedurę do momentu, gdy wszystkie cukierki z bransoletki znajdą się na wstążce.
 3. Na koniec przetnij gumkę i gotowe.

2. Drugi sposób nawlekania (szeroka wstążka):

 1. Weź końcówkę wstążki, przetnij ją pod kątem i użyj zapalniczki, żeby delikatnie przypalić końcówkę (dzięki temu nie będzie się strzępić).
 2. Dokładnie umyj ręce, weź czystą miskę, przetnij gumkę bransoletki i wsyp cukierki do miski.
 3. Cukierki nawlekaj pojedynczo.

bonbonový dárek

Ozdobienie:

Kiedy koraliki będą nawleczone, zawiąż prezent i dopasuj cukierki tak, aby były równomiernie rozmieszczone. Nie musisz wiązać kokardy, po prostu zrób węzeł i przytnij wstążkę. Przygotuj lizaki: skrzyżuj je i zwiąż sznurkiem dookoła, ale także między patyczkami, tak aby były skierowane do siebie po skosie, a nie równolegle. Ułóż lizaki na prezencie i owiń je wstążką, a na końcu zrób kokardę. Teraz wystarczy cukierki w papierkach przykleić pistoletem na gorący klej tam, gdzie uznasz to za stosowne.

Prezent renifer

Ta metoda jest już dość dobrze znana w Internecie, ale nadal jest bardzo lubiana i może być modyfikowana na różne sposoby.

Potrzebujesz:

 • prezent zapakowany w jednokolorowy papier
 • czarny lub brązowy papier
 • czarny mazak
 • ołówek
 • gumka
 • nożyczki
 • pompon
 • klej na gorąco

dárek jako sob

Przygotowanie:

 • Naszkicuj na papierze poroże (jeśli nie jesteś pewna kształtu, możesz znaleźć odpowiedni szablon w Internecie i wydrukować go).
 • Wytnij poroże i wymaż gumką wszelkie pozostałości wcześniej narysowanych linii.
 • Przyklej na prezent pompon za pomocą kleju na gorąco, który będzie nosem renifera. Na rogach paczki umieść poroże.
 • Na koniec narysuj oczy i gotowe.

jak ozdobit dárky

Wskazówka:

Jeśli nie masz pewności, który kształt oczu najbardziej Ci się podoba, narysuj kilka różnych wersji na kawałkach papieru do pakowania i sprawdź, które z nich najlepiej będą prezentować się na Twoim reniferze.

Prezent z prezentem

Polecam metodę na zapakowanie prezentów, które są w jakiś sposób ze sobą powiązane lub jeśli chcesz dać dzieciom na przykład skarpetki, które nie uszczęśliwią ich tak, jak pluszowy miś. W ten sposób będą się one kojarzyć z nową, ulubioną zabawką. Poza tym użyty poniżej renifer gra również świąteczne melodie!

Potrzebujesz:

 • prezent zapakowany w jednokolorowy papier
 • mała pluszowa zabawka do umieszczenia na prezencie
 • włóczka
 • gałązki do dekoracji

Przygotowanie:

 1. Owiń prezent włóczką w klasyczny sposób, tylko nie rób na końcu kokardki, ale dwa supełki.
 2. Odetnij pozostały kawałek włóczki.
 3. Wsuń gałązki pod włóczkę.
 4. Przymocuj gałązki drugim kawałkiem włóczki.
 5. Umieść zabawkę na środku i zwiąż całość kokardką.

dárek jako sob postup

Gdy prezenty rozdaje ten, kto nie zna jeszcze liter

Tradycją naszej rodziny jest to, że najmłodszy jej członek rozdaje prezenty. Nasze dziecko to uwielbia, choć nie umie jeszcze czytać. Mam na to jedną sztuczkę:

Do każdego członka rodziny przydziel jeden kolor włóczki lub sznurka, który zawiążesz wokół jego nadgarstka. Zamiast podpisywać prezenty imieniem, umieść na nich kolor, który odpowiada danej osobie. Dziecko może wtedy wręczać według nich prezenty i nie musi się martwić, że jeszcze nie umie czytać. Ponadto ćwiczy kolory.

Pamiętaj, że wszystkie opisane powyżej metody można modyfikować. Zamiast cukierków do prezentu możesz dołączyć woreczki z żelkami, gumą do żucia czy czekoladkami, a jeśli wolisz zdrowszą opcję, przygotuj torebki z orzechami i owocami. Zamiast poroża możesz zrobić kocie uszy, a zamiast maskotki renifera do prezentu doczepić np. samochodzik. Najważniejsze jest to, aby na prezencie znalazło się to, co lubi obdarowywana osoba.

Prezenty dla całej rodziny

Prezenty dla całej rodziny

Na tchibo.pl wybierzesz prezenty dla całej rodziny. W aktualnej kolekcji znajdziesz mnóstwo elektronicznych gadżetów i gier - dla młodszych i starszych członków rodziny.

Do sklepu internetowego
Jeśli podoba Ci się ten artykuł, może Cię też zainteresować
Kolejne artykuły