Właśnie czytasz

Złoto dla blondynek, a srebro dla brunetek? To już dawno mit!

5373  
Udostępnij: 

Złoto dla blondynek, a srebro dla brunetek? To już dawno mit!

Piękne kolczyki i łańcuszek, które dostałam na osiemnaste urodziny, niestety leżą na dnie mojego pudełka z biżuterią. Dlaczego ich nie noszę? W końcu są srebrne, a ja jestem brunetką - są dla mnie stworzone! Cóż, nie są. Wyglądam w nich okropnie, ale kiedy sięgam po złoto, nawet jako brunetka, całkowicie się zmieniam.

18. 11. 2020 3 Min czytania Redakcja
Złoto dla blondynek, a srebro dla brunetek? To już dawno mit!

Zasada, że złoto jest dla blondynek, a srebro dla brunetek czasami się sprawdza, a czasem nie. Czy kolor włosów jest dobrym wyznacznikiem? Postanowiłam zmierzyć się z tym mitem i o opinię zapytałam charakteryzatorkę.

W magazynach kobiecych można znaleźć wiele mitów – i to jest jeden z nich. Blondynki (a także brunetki) mogą mieć cieplejsze, ale też chłodniejsze odcienie skóry twarzy. To, czy będzie Ci bardziej pasować złoto czy srebro, nie określa kolor włosów, ale to, czy odcień twojej cery jest ciepły czy zimny.

Jaką biżuterię powinnam wybrać? Kluczem jest typologia kolorów

Typologia kolorów jest niesamowitym pomocnikiem, a znajomość rodzaju koloru może znacznie uprościć dobór garderoby. Jeśli wiesz, które kolory będą Ci odpowiadać i potrafisz je odpowiednio połączyć, stworzysz harmonijną stylizację. Ludzie wokół Ciebie również będą czuć tę harmonię. Oprócz kolorów twoich ubrań, również biżuteria i inne dodatki mają wpływ na całkowitą harmonię Twojej stylizacji.

Srebro to metal „zimny”, złoto „ciepły”. Jeśli więc jesteś brunetką, która ma więcej ciepła na twarzy (na przykład złote pigmenty we włosach i zielono-bursztynowe oczy), generalnie będziesz wyglądać lepiej ze złotymi niż srebrnymi dodatkami.

Jest to jednak nieco uogólniony pogląd i skupienie się tylko na jednym kolorze metalu byłoby zbyt ograniczające. Mam więc dobrą wiadomość. :-) Kobiety, które znają swój ton skóry i potrafią łączyć kolory, mogą sobie pozwolić na noszenie obu rodzajów metali.

Cztery praktyczne rady, które pozwolą Ci zdecydować się na typ biżuterii

Zdecydowanie powinnaś nie tylko odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej pasuje do twojego odcienia skóry złoto czy srebro, ale także inne rzeczy. A oto moje wskazówki:

  1. Spróbuj odgadnąć swój ton skóry. Dzięki temu dowiesz się, czy srebro czy złoto, będą bardziej dopasowane do Twojej twarzy.
  2. Należy również odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim rodzaju biżuterii czujesz się lepiej. Jak już wspomniałam, z powodzeniem można nosić oba kolory metalu, jeśli odpowiednio je połączysz z odcieniami swoich ubrań.
  3. Będzie to również miało wpływ na Twój osobisty styl. Nie musisz go nazywać, po prostu wiedz, że srebrne metale wyglądają spokojniej, dyskretnie i wyrafinowanie, a złoto dodaje stylizacji energii, pomysłowości i charakteru.
  4. Zwróć także uwagę na rozmiar biżuterii. Obowiązuje tu bezpośrednia proporcjonalność – im większy biust i tors, tym masywniejsze naszyjniki możesz wybrać (i odwrotnie).

Co robić z niepasującą biżuterią?

Podczas konsultacji z klientkami kobiety czasami stwierdzają, że mają w domu zupełnie inny kolor biżuterii, niż powinny. Na przykład moja klientka Zuzka, która miała w szkatułce tylko złote dodatki, ale jej twarz ma wyraźnie chłodny kolor. Kiedy Zuzka zobaczyła w lustrze, jak pięknie i elegancko prezentuje się w połączeniu chłodnych kolorów ze srebrem, była naprawdę zaskoczona.

Złoto, które nosiła do tej pory, tworzyło w jej strojach nieco ciężki i nienaturalny efekt. Z drugiej strony Zuzka nie musi nawet rezygnować ze złota, bo gdy połączy je z najspokojniejszymi odcieniami z palety idealnych kolorów (np. błękitu), złoto sprawi, że będzie dzięki niemu wyglądać bardziej wyraziście.

Złoto i srebro dla każdej z nas

Złoto i srebro dla każdej z nas

Wybierz biżuterię, która doda Ci blasku. Na Tchibo.pl znajdziesz luksusowe modele w niskiej cenie.

Do sklepu internetowego

Moim mottem jest hasło „Każda kobieta może być piękna, wystarczy tylko wiedzieć, jak to zrobić”. I tak jest naprawdę – możesz nauczyć się dobrze ubierać. To nie jest przywilej kobiet, które urodziły się z naturalnym poczuciem piękna i harmonii. Dotyczy to również doboru biżuterii – jeśli kobieta wie, czego potrzebuje jej ton skóry oraz figura i rozumie choćby odrobinę „mowy” o ubraniach i dodatkach, dostaje szereg opcji, o których wcześniej nie miała pojęcia.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, może Cię też zainteresować
Kolejne artykuły