Właśnie czytasz

4 proste fryzury, które stworzysz w kilka minut, nawet jeśli nie masz talentu fryzjerskiego

32892  
Udostępnij: 

4 proste fryzury, które stworzysz w kilka minut, nawet jeśli nie masz talentu fryzjerskiego

Stworzenie fryzury, która wytrzyma cały dzień, zawsze było dla mnie nadludzkim wyczynem. Praktyka jednak czyni mistrza i po jakimś czasie nauczyłam się kilku prostych technik, które sprawiają, że stworzenie czegoś, co dobrze wygląda i nie zepsuje się po godzinie, jest bardzo proste.

11. 3. 2022 3 Min czytania Redakcja
4 proste fryzury, które stworzysz w kilka minut, nawet jeśli nie masz talentu fryzjerskiego

Mój klasyczny poranek często zaczyna się od spojrzenia w lustro i sprawdzenia, jak bardzo moje włosy „rozczochrały się” podczas snu. Walczyć z nimi czy po prostu je umyć? Z jednej strony nie chce mi się moczyć i suszyć włosów z rana, ale z drugiej, jak z tego, co mam na głowie, wyczarować coś schludnego?

Lubię przeglądać Internet w poszukiwaniu inspiracji i porad, jak tworzyć różne stylizacje. Szukam też sprawdzonych sposobów na pielęgnację skóry i makijaż, a także, jak łatwo i szybko wyczarować coś z moich niesfornych włosów. Zawsze podziwiałam koleżanki, które nosiły koczki, warkocze i inne fryzury, które nie tylko ładnie wyglądały, ale były też praktyczne w ciągu dnia. A ja nie jestem specjalnie uzdolniona do tworzenia takich upięć. Bardzo spodobały mi się dwie proste fryzury, na które natknęłam się podczas jednej z moich wędrówek po Internecie i są, jak mówią, „niezawodne”. W ciągu kilku minut rano wyczaruję sobie z włosów fryzurę, która dobrze wygląda i jest naprawdę wygodna.

Podwójny szybki warkocz

Wygląda wyrafinowanie, skomplikowanie, schludnie, a przy tym jest szybki w wykonaniu!

Jak go zrobić?

 1. Podziel włosy na dwie równe połówki tworząc pośrodku przedziałek.
 2. Zwiąż dwa klasyczne warkocze.
 3. Zwiń warkocze z tyłu głowy i zepnij je w taki sposób, aby gumki ukryły się pod włosami.
 4. Podobnie, jak w przypadku warkoczyków, tutaj możesz wybrać, czy wyciągnąć kilka kosmyków na głowie i poluzować całą fryzurę, czy pozostawić ją idealnie gładką.

Jeśli źle się czujesz z przedziałkiem, nie musisz go robić. Po prostu upleć warkocze, tak jak lubisz. Zwróć tylko uwagę, aby były mniej więcej tej samej grubości. Dzięki temu fryzura będzie symetryczna.

Nie masz czasu ani nastroju? Szybki rybi warkocz to jest to!

Jeśli tak jak ja lubisz rybie warkocze, ale brakuje Ci cierpliwości lub zręcznych palców, ten poradnik Ci pomoże!

Jak go zrobić?

 1. Najpierw zrób przedziałek z boku głowy.
 2. Następnie zwiąż dwa pasemka w cienki kucyk z przodu czoła. Gumka powinna się znajdować w odległości 5-10 centymetrów od nasady głowy. Najlepiej wybrać taką w kolorze włosów.
 3. Podziel kucyk nad gumką na dwie części, przełóż go przez gumkę i przez resztę włosów.
 4. Kontynuuj z kolejnym kucykiem niżej w kierunku ucha – zwiąż kucyk, podziel włosy na głowie nad gumką na dwie połowy, przełóż je przez już gotowy warkocz od przodu głowy i wyciągnij resztę włosów z nowego kucyka.
 5. W ten sposób stworzysz nowy rybi warkocz i jednocześnie zwiążesz ze sobą oba kucyki. Możesz tworzyć tyle warkoczy, ile chcesz, uzyskując tym samym różne kombinacje na swojej głowie.

návod na rybí cop

Boho księżniczka w kilka minut

To najszybsza i najłatwiejsza fryzura, ale sprawdza się tylko u tych osób, które mają wystarczająco długie włosy.

Jak to zrobić?

 1. Zacznij ponownie stworzeniem przedziałka pośrodku. Wyciągnij dwa pasma włosów i swobodnie je wypuść.
 2. Dodatkowo wyciągnij jeszcze dwa pasma o szerokości około 3-5 cm i zawiąż je gumką pod brodą. Następnie przełóż gumkę pod brodą co najmniej 3 razy wokół własnej osi tworząc tym samym spiralę na pasmach włosów.
 3. Włosy przełóż na tył głowy i gotowe! Delikatna fryzura boho jest gotowa.

snadné rychlé účesy inspirace

Kok, który pasuje do wszystkiego

Wygląda elegancko, dodaje szyku, a jednocześnie jest naprawdę prosty w wykonaniu. Nie wierzysz? Spróbuj sama!

Jak go zrobić?

 1. Zaczniesz od tego samego miejsca, co przy warkoczu, czyli od przedziałka pośrodku głowy.
 2. Zrób z włosów klasyczną pętelkę. Będzie ona siedziała nisko i znowu zależy to od długości twoich włosów i tego, jak jest Ci wygodnie.
 3. Resztę włosów ciasno owiń wokół pętelki lub luźno splącz. Jeśli chcesz dodać swojej fryzurze nieco więcej elegancji, z pozostałych pasm zwiąż klasyczny warkocz, owiń nim powstałą wcześniej pętelkę i przypnij go wsuwkami.

Jeśli nie masz czasu nawet na te szybkie fryzury, na koniec mam dla Ciebie jeszcze jedną wskazówkę. Kup dużą, charakterystyczną opaskę, która nigdy nie wyjdzie z mody i zamaskuje splątane włosy. Ewentualnie charakterystyczne wsuwki, które będą spełniać dokładnie taką samą rolę. To właśnie robię, gdy nie chce mi się nic robić z włosami. Życzę Ci udanych fryzur!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, może Cię też zainteresować
Kolejne artykuły