Właśnie czytasz

10 pomysłów na dekoracje z łańcuchów świetlnych

17728  
Udostępnij: 

10 pomysłów na dekoracje z łańcuchów świetlnych

Przyznam się do czegoś: w święta nie mam i nie kupuję choinki. Zamiast tego wystarczy mi kilka gałązek w wazie. Ale to, co absolutnie kocham i wyciągam, gdy tylko nadchodzą niekończące się wieczory, to światełka. Moim zdaniem lekkie łańcuchy to najpiękniejsza ozdoba na zimę. I da się nimi wyczarować cuda!

10. 11. 2021 3 Min czytania Redakcja
10 pomysłów na dekoracje z łańcuchów świetlnych

Łańcuchy świetlne są tak urocze! Wystarczy, że zawiesisz je w dowolnym miejscu i pokój nagle staje się ładniejszy.

To tak samo jak ze świecami, tyle że nie musisz pamiętać o ich zgaszeniu (wiele łańcuchów ma timer, który automatycznie wyłącza światełka), a także „nie zabierają” tlenu. :-)

Dodatkowo możesz stworzyć proste dekoracje z lekkich łańcuchów w świątecznym klimacie lub po prostu rozświetlić nimi zimową szarość.

„Lampa” ze światełek w wazie

W takiej „lampie” nie ma nic skomplikowanego. Możesz użyć wazonu, miski lub szklanki z szeroką szyjką. Ja użyłam wazonu ze starej kolekcji Tchibo.

Niepozorna choinka

Małe ozdoby świąteczne potrafią stworzyć magiczną atmosferę, więc chętnie je wybieram. :-) Obowiązuje zasada: im mniejszą bazę udekorujesz, tym mniejsze światełka należy dobrać.

Kalendarz adwentowy

A skoro już mowa o Bożym Narodzeniu… Rozświetlony kalendarz adwentowy rozpromieni nawet najbardziej ponury poranek. Czy wpadłaś na pomysł, żeby schować do niego świąteczne aktywności zamiast drobiazgów?

Gałązki ze światełkami

Zawsze bardzo mi się podobały nagie choinki ozdobione światełkami, które są stałą dekoracją adwentową w naszym mieście. A ich miniaturowa kopia wygląda bardzo ładnie nawet w mieszkaniu.

Do ich wykonania lepiej wybrać małe lampki na cienkim drucie (takim jak ten na zdjęciu).

PS. Nie łamię gałązek bezpośrednio z drzew, ale zbieram je z ziemi na spacerze. Trwa to dłużej, ale później nie mam wyrzutów sumienia z powodu niszczenia natury. :-) Czasami można je też znaleźć w kwiaciarni.

Rozświetlony stół

Małe lampki na plastikowym drucie nadają się do wykorzystania prawie wszędzie. Osobiście wolę je w formie ozdoby na stole bardziej niż świeczki – łańcuch ze światełkami LED jeszcze nigdy nie spowodował pożaru w żadnym domu. :-)

Świecący słup

Wygląda magicznie, prawda? W rzeczywistości są to dowolne lampki włożone w kielich blendera pokryty papierem. :-) Jeśli masz mniejszy łańcuszek, wystarczy Ci plastikowa butelka po wodzie z odciętą szyjką. Ja jednak musiałam znaleźć nieco większe naczynie.

Ornament wycięłam nożykiem w zwykłym arkuszu papieru (jest znacznie dokładniejszy niż introligatorski można go znaleźć w sklepie pod nazwą „nożyk modelarski”), a następnie nałożyłam na to dwa kolejne arkusze. Tak przygotowanym papierem okleiłam pojemnik ze światełkami. Efekt jest niesamowity.

Ozdoba na wieniec świąteczny

Delikatne łańcuchy na solidnym drucie to idealna podstawa do tworzenia innych ozdób gdy je o coś owiniesz, trzymają się doskonale.

A gdzie je umieścisz, to już zależy tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni. :-)

Świecąca tablica

Zawieś dowolny łańcuch na stelażu lub kołkach i dodaj do niego małe zimowe lub świąteczne ozdoby. Możesz też wybrać łańcuch, który ma już takie zaczepy jak ten, który mam ja. :-)

Zapraszamy świąteczną atmosferę do domu

I na koniec warto dodać, że ozdobne łańcuchy świetlne, które same w sobie są dekoracyjne, możesz powiesić gdziekolwiek chcesz.

Dobrze trzymają się na szerszych ościeżnicach. Jeśli nie, pomogą dwie rzeczy: najpierw należy dobrze umyć i ewentualnie odtłuścić framugę (u mnie sprawdził się środek do czyszczenia sanitariatów lub domowy roztwór octu), a następnie przykleić do niej światełka za pomocą taśmy w tym samym kolorze. Zwykła taśma klejąca to za mało, ale wybierając tę do instalacji elektrycznych, możesz mieć pewność, że Twoja dekoracja będzie się doskonale trzymała na swoim miejscu przez długi czas.

Tym sposobem rozświetlam długie, zimowe wieczory im dodałam świątecznej iskry, a sobie odrobinę radości. ;-)

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, może Cię też zainteresować
Kolejne artykuły